Gündem

Pleksi Broşürlük Nedir? Matpleksi.com

Pleksi Broşürlük, akrilik malzemenin CNC veya lazer makinelerinde istenilen ebatlarda kesilmesi, ısıtılarak bükülmesi ve kullanılacak kenarların yapıştırılmasıyla oluşturulan malzeme ürünlerine verilen isimdir.

Pleksiglas broşürlükler, el ilanlarınızı ve broşürlerinizi koymak için kullanabileceğiniz tek katlı veya çok katlı ürünlerdir. Pleksi, düz levhalar halinde 1,5-2,5 mm kalınlığında bulunur. Çok kolay işlenebilen hafif bir plastiktir; 90°-120°C sıcaklıkta kolayca şekil vermeye hazır hale gelir ve verilen formu soğuttuktan sonra sabit kalır.

https://www.matpleksi.com

Pleksi, camdan daha dayanıklı ve hafiftir ve kalınlıklarına göre minimum kalınlıklarda 75° C’den itibaren yumuşar. Ayrıca, genleşme katsayısı, yoğunluk, yumuşama noktası ve sertlik gibi teknik özellikleri standartlara uygun ve polimer sayısı yüksektir. Bunun yanı sıra ışık geçirgenliği yüksek, darbelere karşı dayanıklı ve ısıya karşı dirençli olması nedeniyle kullanım alanı oldukça geniştir.

Tek dezavantajı termodinamik bir yapıda olmasıdır ve yanmaya karşı dayanıklılık daha azdır. Pleksi Broşürlük, A5, A4 ve 10×21 cm olan kağıtlar için üretilmektedir ve masa üstü, duvara monte ve ayaklı setler halinde çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir. Uygun fiyatlı enjeksiyon broşürlükler de mevcuttur.

Pleksi Broşürlük Nerelerde Kullanılır?

Merhaba. Pleksi Broşürlük, genellikle tanıtım sistemlerinde, ara şeffaf ve renkli bölmelerde, aydınlatma panellerinde, otomat makinelerinde ve bankamatiklerinde kullanılır.

Ayrıca, çeşitli ev büro mobilyalarında ve pek çok dekorasyon ve iç mimarlık kullanım alanlarında da görülebilir. Pleksi, renkli ve renksiz çeşidi bulunan plastik bir malzemedir. Saydam ve yarı saydam olabilir.

Pleksi, evlerde, ofislerde, işyerlerinde, mağazalarda, hastanelerde ve kamu alanlarında kullanılabilmektedir. Ayrıca, Pleksi Broşürlük, masa üstü, duvara monte ve ayaklı setler halinde çeşitli şekillerde kullanılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram takipçi satın al Tiktok takipçi satın al instagram beğeni hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri